Médiatár – Médiatár

Mediatár → Médiatár

A médiatárba tudod feltölteni a weboldaladhoz szükséges képeket, videókat, hangokat és egyéb engedélyezett típusú fájlokat. A méidatárba feltöltött anyagok általában egy bejegyzésben vagy oldalon megjelennek. A médiatárat nem csak itt hanem az oldalak, vagy bejegyzések szerkesztésekor is tudunk kezelni, tölthetünk fel fájlokat és csatolhatjuk azt egy bejegyzéshez, oldalhoz.

Médiatár lehetőséget ad arra, hogy még használat előtt feltöltsük a fájlt és azt szerkesszük, beállítsuk, mielőtt egy bejegyzéshez vagy oldalhoz csatolnánk. Természetesen itt tudod kezelni az összes meglévő feltöltésedet akár egyesével akár többet kiválasztva..

mediatar-racs

Média könyvtár

A média könyvtárt két nézetben használhatod, a rács és a táblázatos módban. Ezt a Médiatár felirat alatt, a fehér sáv bal szélén lévő két ikonnal válthatod.

Média rács

Rács nézetben a feltöltött elemeket láthatod egymás mellett. A rács feletti csíkban lévő lenyíló mezőkkel szűkíthetsz fájl típusra vagy feltöltés dátumra.

Média táblázat

A média táblázat tartalmazza az összes feltöltött média elemet a rács megjelenítéshez hasonlóan. A lista a legutoljára feltöltött elemektől a régebbi feltöltések felé  halad, azaz elöl mindig a legfrissebb feltöltéseket láthatod.

A táblázatos módban egy sor egy feltöltött fájl és a következő oszlopok tartoznak egy fájlhoz:

  • [ ] – Jelölő mező, amit egy vagy több fájl kiválasztásához használhatsz.
  • “kiskép” – Ennek az oszlopnak nincs neve, a jelölő négyzet melletti oszlopban a fájl előnézetét vagy ha nincs előnézete, akkor a típusát jelző kis képét láthatod.
  • Fájl – Itt láthatod a fájl nevét és kiterjesztését, típusát is.
  • Szerző – Természetesen azt láthatod, hogy ki töltötte fel a fájlt.
  • Feltöltve – Megnézheted, hogy mikor és melyik tartalomhoz (bejegyzés, oldal) lett feltöltve a fájl. Ha a kapcsolt tartalom címére klikkelsz akkor egyből meg is nézheted azt. Használhatod a leválasztás és csatolás gombokat, melyekkel értelemszerűen eltávolíthatod a fájlt egy tartalomtól vagy hozzáadhatod egy újhoz. Ha egy fájl több tartalomhoz is hozzá van csatolva akkor csak az a legelső csatolt tartalom adatai látszódnak itt.
  • Közzétéve – Itt láthatod hogy mikor lett feltöltve a fájl.

Sorba rendezhető oszlopok 

Egyes oszlopok, mint a Fájl, szerző, Feltöltve és Közzétéve lehetőséged adnak arra, hogy az oszlop címére kattintva a fájlok sorba rendezését beállítsd.

Mit lássunk?

A Mit lássunk? jobb felső részen található fül segítségével beállíthatod, hogy lista, táblázatos nézet esetén melyik oszlopok jelenjenek meg.

Keresés

A listák felett jobbra, a fehér sávban lévő kereső mezővel kereshetsz is a fájlok között. Tipp! Ha egy fájlt feltöltesz, mindíg nézd meg mi a neve, nevezd át, add meg a nevét készíts leírást… Ez segíteni fog a kereső optimalizálásnál és természetesen akkor is amikor média fájljaid között keresgélsz..

Szűrési lehetőségek

A média elemek feletti fehér sávban van dátum és típus szerinti szűrési lehetőség.  Ezek használata egyszerű. A lenyíló menüből válaszd ki, hogy szeretnél szűrni majd klikkelj a szűrő gombra.

Kiválasztás, szerkesztés, műveletek

Kiválasztás

Lehetőséged van egyes vagy tömeges, csoportos műveletekre, ehhez a következő kiválasztási lehetőségek vannak:

  • Egy média elem kiválasztása – Rács nézetben ha egy média elemre klikkelsz, egyből a csatolmány nézetei ablak nyílik meg. Táblázatos nézetben a jelelő négyzettel ki tudsz választani egy média elemet.
  • Összes kiválasztása (táblázatos mód) – Táblázatos módban ha a jelölő négyzet oszlop felső jelölő négyzetével az összes média elemet ki tudod jelölni egyszerre.
  • Tömeges kiválasztás (Rács nézet) – A fájlok feletti fehér mezőben válasszuk a Csoportos kijelölés gombot. Ekkor a fájlok képei kicsit elszürkülnek. Ezután egyesével rá tudunk klikkelni a kiválasztandó képre, melynek jobb felső sarkában egy pipa jelenik meg ha sikerült kiválasztani. Ha kiválasztottuk  a fájlokat, akkor lehetőségünk van a Kijelöltek törlése gomb segítségével az összeset törölni.
  • Kijelölés megszüntetése – A táblázatos nézetben ha egy kijelölt elemet mégse szeretnék törölni, akkor megszüntethetjük a kijelölést egyszerűen úgy hogy a jelölő négyzetből kattintással kivesszük a pipát.

Műveletek

A médiatárba a következő műveletekre van lehetőség:

  • Csoportművelet – A média tárban rács és táblázatos, lista nézetben is tömeges kiválasztás estén a törlésre van lehetőség egyedül.
  • Egyedi művelet – Rács nézetben ha egy fájlra kattintunk, megnyílik a Csatolmány tulajdonságok ablak. Ezzel szemben táblázatos nézetben ha egy sor (fájl) fölé visszük az egeret akkor megjelennek a gyors linkek, elvégezhető műveletek.
Elérhető gyors linkek, műveletek táblázatos nézetben:

  • Szerkesztés – Ha erre ráklikkelünk akkor egy új oldalra irányít a rendszer, ahol a média fájl adatait lehet részletesen szerkeszteni. Ha a fájl nevére klikkelünk az ugyan ezt eredményezi azaz a média szerkesztő oldalra leszünk átirányítva.
  • Végleges törlés – Neve alapján egyértelműen és véglegesen törli a fájlt.
  • Megtekintés – Ezzel a gombbal megtekinthetjük a fájlt a weboldalunkon, ezzel azt szimulálva, mintha a média fájl egy bejegyzésbe vagy oldalba lenne beillesztve.

Média szerkesztése

A média szerkesztése oldalon minden fontos információt látunk és szerkeszthetünk a média fájlal kapcsolatban. Így a nevét, leírását… Itt is megjelenik a kép szerkesztése gomb amellyel kisebb szerkesztési feladatokat is el tudunk látni.

 

Was this article helpful?

Related Articles